Следете нѐ

UFC

МекГрегор дозна и доживува нервен слом!!!

Раководството на УФЦ реши да му ја одземе приликата на ирскиот натпреварувач, да се бори за враќање на титулата што ја изгуби во битката со Хабиб Нурмагомедов.

Дана Вајт најави дека дагестанскиот борец, веднаш по враќањето во рингот по суспензијата ќе се соочи со Тони Фергусон од Калифорнија, кој што се бори под американското знаме.

Тоа е првиот пик за нас, заслужува да добие прилика, кратко рече предводникот на најатрактивната боречка лига на светот.

 

Повеќе од UFC