Следете нѐ

UFC

(ФОТО) Нурмагомедов не можеше да премолчи!

УФЦ шампионот е драстично казнет поради инцидентите што ги предизвика по борбата против Конор МекГрегор.

Ќе биде надвор од рингот вкупно девет месеци, а треба да плати и 500 илјади долари, односно оваа сума ќе му биде одбиена од премијата.

Освен сево ова, на негова сметка ќе паднат уште 250 илјади долари за казните на членовите на неговиот стручен штаб и адвокатите кои го бранеа.

По сето ова, Хабиб Нурмагомедов не можеше да премолчи, па на својот профил на Твитер објави порака дека за сето ова е виновна политиката.

Повеќе од UFC