Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

Јувентус е подготвен за кам бек (Видео)

Шампионот на Италија 23 години брка титула во Лигата на шампионите, 5 пати играше финале од таа 1997-ма, но не ја круниса доминацијата во Италија со трофеј во европски рамки.

Оваа сезона ќе му биде најтешко затоа што прво мора да го помине Атлетико, а има 0:2 од натпреварот во Мадрид.

За да ги мотивира фудбалерите, а и навивачите, Јувентус објави видео со кое бара поддршка во најважниот меч во сезоната.

Бјанконерите се подготвени за кам бек, но не одлучуваат само тие, се прашува и Атлетико.

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ