Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

Шест титули, освоив шест титули (ВИДЕО)

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е многу горд на своите постигнувања во кариерата.

На прес конференцијата по натпреварот против Челси новинар го почна прашањето со тоа дека во првата сезона во Барселона освоил пет трофеи.

Гвардиола не дозволи да оди понатаму, веднаш го прекина и му посочи дека освоил шест, но изразот на неговото лице е бесценето.

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ