Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

(ФОТО) Роналдо се пофали со новиот автомобил вреден 400.000 евра

Кристијано Роналдо е голем обожавател и колекционер на скапи автомобили, а денес тој го претстави своето најново милениче.

Станува збор за Rolls Royce Cullinan, SUV за кој некои медиуми пишуваат дека го купил уште во времето кога беше играч на Реал Мадрид, но сега го покажува во јавноста и тоа на својот Инстаграм профил на кој напиша: “Завршена работа”.

View this post on Instagram

Trabalho feito 👌👍

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Овој “ѕвер” вреди 400.000 евра и не е ниту блиску до најскапиот автомобил во колекцијата на Роналдо, која брои повеќе од 20 возила.

Па, иако цената за еден просечен потрошувач е вртоглава, за Роналдо тоа е ситница со оглед дека од договорот во Јувентус вреден 30 милиони евра годишно, автомобилот ќе го исплати за околу пет дена.

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ