Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

(ФОТО) Комедија – навивач влезе во терен и го направи потегот на Роналдо

Најдобриот стрелец во италијанското првенство имаше блиска средба со еден свој голем фан.

Во второто полувреме од гостувањето кај Сасуоло, непознат навивач влезе во теренот, гол во горниот дел од телото и го направи познатиот потег на Роналдо кога прославува голови.

Фудбалерот на Јувентус остана смирен и само го прегрна, а потоа постигна гол со кој ја продолжи својата серија во првенството.

 

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ