Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

Мануел Нојер со дриблинг му ја “скрши кичмата” на играчот на Белорусија

Германскиот репрезентативен чувар на мрежата, Мануел Нојер на вчерашниот напревар против Белорусија повторно заблеска, а воедно потсети на една своја карактеристика која одамна не сме ја виделе.

Нојер излезе далеку од својот гол, надвор од шеснаесетникот и како мало дете издрибла противнички играч, пред да им ја предаде топката на своите соиграчи од одбраната.

 

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ