Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

(ВИДЕО) „Топчиите“ снемаа муниција, Вест Хем ги изненади

Екипата на Арсенал го претрпе вториот пораз во последните три кола од Премиер лигата и во опасност го доведе петтото место на табелата.

Вест Хем славеше во лондонското дерби со 1:0 благодарение на голот на Рајс во 48-мата минута од натпреварот.

По применниот гол Арсенал создаде голем број шанси, но гостинските фудбалери не успеаја да ја погодат целта.

Ако Манчестер Јунајтед слави во дербито против Тотенхем во ова коло ќе се израмни со Арсенал по бројот на бодовите, но потребна му е победа од најмалку три гола разлика за да ги помине „топчиите“.

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ