Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

Баварската машинерија ја покажува силата

Баерн и Борусија водат мртва трка на врвот на табелата во Германија, откако екипата од Дротмунд ја загуби огромната предност што ја имаше, по слабата форма на Баварците.

Кога најдоминантната германска екипа во историјата се врати во ритам, набрзина се врати и на врвот, со што најверојатно еден натпревар ќе ја реши дилемата околу новиот шампион во оваа земја.

Со победата против Волфсбург со 6:0 минхенскиот гигант има 57 бода, колку што има и ривалот кој што го совлада Штутгарт со 3:1.

Титулата ќе се решава на 6-ти април, кога Борусија гостува на Алијанц арената.

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ