Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

А, Рамос се чистеше од картони…

Колку Реал го потцени Ајакс најдобро зборува одлуката на капитенот намерно да добие јавна опомена за да биде на располагање во завршницата од Лигата на шампионите.

Не само што доби суспензија од два натпревара, туку без него Реал прими 4 гола во реваншот во Мадрид.

Одбраната без него беше непрепознатлива, секоја акција на Ајакс беше шанса за гол и поразот можеше да биде уште поубедлив.

Рамос го гледаше натпреварот од ложата на стадионот, додеке траеше мечот се снимаше документарен филм за него.

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ