Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

Ауу, каков лапсус: Роналдо уште игра во Реал (ВИДЕО)

Новинарот на РТС, Предраг Страјниќ направи голем гаф во најавата за натпреварот на Ајакс и Реал Мадрид.

Сакајќи да го потенцира својот сонародник Душан Тадиќ тој најави дуел меѓу него и Кристијано Роналдо.

Веројатно за момент заборавил дека Португалецот веќе половина година не е член на Реал, туку на Јувентус.

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ