Следете нѐ

ДОМАШЕН ФУДБАЛ

Јубилеен 100-ти натпревар за Брдаровски во дресот на Вардар

Десниот бек на ФК Вардар, Владица Брдаровски го одигра 100-тиот официјален натпревар во дресот на „црвено-црните“.

Неговиот јубилеј беше заокружен со триумф над Македонија Ѓорче Петров од 3:1, и тоа му беше најубавиот подарок на фудбалерот.

Повеќе од ДОМАШЕН ФУДБАЛ