Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ

(ВИДЕО) Каталонски театар: Ова на тренинзи ли го учат?

Долго време фудбалерите на Барселона ги бие глас дека се добро актери иако титулите што ги освоија последната деценија демантираа нешто од тоа.

Сепак, оние го мразат клубот добија уште еден аргумент за тоа по натпреварот против Леванте во рамките на Копа дел Реј.

При една ситуација пред голот на Леванте, Серхио Бускетс и Јаспер Цилесен паднаа како покосени и тоа во ист момент. На Бускетс не му е првпат, холандскиот голман не сме го виделе претходно во вакво издание.

Имаа само дуел со противнички играч кој не може да е толку силен за да ги повреди двајцата со еден удар. Па, и не е удар…

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ФУДБАЛ