Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ТЕНИС

Одлична ждрепка за првиот светски рекет, на Австралиан Опен

Возбудувањата на првиот Грен Слем во годината ќе дојдат дури во полуфиналето, кога е можно да се сретнат Ѓоковиќ и Александер Зверев, кои шт играа финале на Мастерс завршницата на која што победи Германецот.

Другата возбудлива пресметка во претпоследниот филтер може да биде Роџер Федерер и Рафаел Надал, ако се оди според планот и ако најдобрите тенисери на денешницата победуваат според претпоставките, што не е секогаш остварливо.

Енди Мари, кој што одамна нема одиграно добар натпревар, во првата рунда се среќава со Роберто Баутиста Агут, кој што на првиот АТП турнир во годината го совлада Новак Ѓоковиќ во полуфиналето, а потоа и ја освои титулата во Доха, Катар.

фото: Австралиан Опен 2019

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ТЕНИС