Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН ТЕНИС

[ВИДЕО] Духовитата страна на Новак Ѓоковиќ

Дека Новак е духовита и позитивна личност, докажа уште еднаш на денешната прес конфереција по освојувањето на титулата на Аустралиан Опен.

Еден од присутните новинари започна со своето прашање, а Новак го прекина…

“Новак, честитки, 7 титули на Аустралиан Опен, 15 гренд слем титули”…на што Новак не издржа и во позитивна конотација дофрли (НЕ Е ЛОШО…), што предизвика смеа и задоволство кај присутните.

На сето тоа, слатко се изнасмеа и Новак, за на крајот да му се извини на новинарот и да му образложи дека тонот со кој било кажано сето тоа звучел како да не е “ништо” ова достигнување.

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН ТЕНИС