Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН РАКОМЕТ

(ВИДЕО) Македонија со “Sayonara” за Јапонците

Избраниците на Дагур Сигурдсон одиграа солидно прво полувреме против четата на Раул Гонзалез.

На крајот Македонија убедливо славеше, а натпреварот изобилуваше со убави погодоци и одбрани.

Во продолжение погледнете го официјалниот видео запис од натпреварот од првото коло во Б групата помеѓу Македонија и Јапонија:

 

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН РАКОМЕТ