Следете нѐ

ДОМАШЕН РАКОМЕТ

Нексе го совлада Вардар по 5 години

Нексе го совлада Вардар во ракометната СЕХА лига, со 24:21 и изби на чело на табелата во регионалното натпреварување.

Хрватските претставници од Нашице и од Загреб, се пред македонскиот шампион, сите три екипи имаат по 39 бода, одосно 13/4.

Потсетуваме, Загреб ќе биде следниот противник на црвено-црните, во 1/8 финалниот филтер Лигата на шампионите, на 23-ти и на 30-ти март.

фото: Seha-liga.com

Повеќе од ДОМАШЕН РАКОМЕТ