Следете нѐ

МЕЃУНАРОДЕН РАКОМЕТ

(ВИДЕО) Цепелинот на Танкоски, Димитриоски и Серафимов меѓу најубавите голови во СЕХА лигата за февруари

Цепелинот по прекрасната акција на младото трио на Металург, Танкоски, Димитриоски и Серафимов е избран за еден од најубавите голови на СЕХА-лигата во месец февруари.

Танкоски луцидно му ја додаде топката на крилниот играч Димитриоски, а тој му даде шанса на Серафимов со цепелин да постигне прекрасен гол на гостинскиот натпревар против екипата на Железничар во Ниш.

Погледнете го мајсторскиот погодок на Серафимов:

Best Goals of February

🔥It's not in vain when we say these are the Best Goals of the month🔥 See for yourself 💪

Geplaatst door SEHA – Gazprom League op Maandag 4 maart 2019

Повеќе од МЕЃУНАРОДЕН РАКОМЕТ