Следете нѐ

ДОМАШЕН РАКОМЕТ

(ВИДЕО) Октоподот Борко веднаш се истакна

Јапонија не се плаши од нашата селекција, но ние имаме доволно адути за да се прогласиме за фаворити на овој натпревар.

Во првите десетина минути резултатот беше израмнет пред нашите да направат серија од 5:1 за водство од 9:5.

Можеби клучен беше моментот кога Борко Ристовски на нашиот гол ја забележа најатрактивната одбрана на натпреварот.

На неа и претходеше исклучително убава акција на јапонската репрезентација која се закани да ни постигне гол од цепелин.

Повеќе од ДОМАШЕН РАКОМЕТ