Следете нѐ

КОШАРКА

Харден 42, Вестбрук икс фактор

Брадата реализира 42 поена во победата на Хјустон кај Бостон, со 104:115. На спротивната страна, Кајри Ирвинг имаше 24 поени.

Тоа беше и втората победа во двата меча сезонава за Рокетс, односно трета по ред против …

преземено од basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА