Следете нѐ

КОШАРКА

Убедлива вечер на лидерот, најдобриот Русин се врати во пораз

Фенербахче и натаму на домашен терен победува се пред себе, турскиот ривал Анадолу беше приземјен во истанбулското дерби, со 84:66.

Ова беше трета победа во низа и 12-та по ред на домашен терен, за финалистот и екипата со најдобар скор досега, која што сезонава …

фото: euroleague.net

преземено од basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА