Следете нѐ

КОШАРКА

Славје за Хјустон, Феникс и Сан Антонио

Ерик Гордон постигна 26 поени, Крис Пол го изблокира последниот шут на Џејлин Бренсон, за триумф на Хјустон кај Далас со 93:94. Харден постигна „само“ 20 поени, што е за 16 под неговиот просек сезонава.

Кај поразените, Лука Дончиќ беше најдобар сатрелец со 19 поени, пред трагичарот Бренсон со поен помалку, односно…

повеќе на basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА