Следете нѐ

КОШАРКА

Пресврт и трета победа за Кожув

Македонскиот претставник во БИБЛ лигата ја оствари третата победа, совладувајќи го казахстанскиот Барси со 83:76.

До триумфот дојде потешко од очекувањата и со пресврт во последната четвртина во која противникот влезе со предност од шест поени.

поопширно на basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА