Следете нѐ

КОШАРКА

Нов пораз на Лејкерс, Селтикс победија во финишот

Леброн Џејмс постигна 31 поен и се искачи на четвртата позиција на вечната листа на стрелци во НБА лигата, но екипата од ЛА загуби од Денвер со 99:115 и паѓа се подлабоко во бездната која што ги оддалечува Лејкерс од плеј-офот.

Нагетс ја прекинаа низата од 3 порази, а домашните врзаа четири, односно имаат осум порази …

преземено од basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА