Следете нѐ

КОШАРКА

Најдобар натпревар на Димитријевиќ во АЦБ лигата

Македонскиот интернационалец, за жал последната година не и репрезентативец на нашата земја, одигра одлично на гостувањето на неговиот тим Хувентуд кај Фуенлабрада.

Каталонскиот клуб победи со 74:106, а Нено Димитријевиќ собори еден и израмни уште еден личен рекорд.

поопширно на basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА