Следете нѐ

КОШАРКА

Милвоки останува со најдобар скор, пораз на шампионот

Адетокумбо постигна 33 поени со 19 скока и 11 асистенции, во победата на Бакс против Пејсерс со 97:107. Тоа беше неговиот 5-ти трипл-дабл сезонава.

Лилард имаше 29 поени во триумфот на Портланд против Голден Стејт со 129:107, со што беше прекината серијата…

преземено од basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА