Следете нѐ

ДОМАШНА КОШАРКА

МЗТ и врати на Рогашка

Македонскиот претставник ја совлада словенечката екипа и по 20 кола во АБА2 лигата се зацврсти на 3-та позиција на табелата.

Со резултат 84:70 металците се реваншираа за поразот во претходниот меѓусебен меч (102:90) и осоколени влегуваат во завршницата …

фото: druga.aba-liga.com, MZT Skopje Aerodrom, Petr Stojanovski

преземено од basketball.mk

Повеќе од ДОМАШНА КОШАРКА