Следете нѐ

КОШАРКА

Леброн го помина Џордан во вечноста, но загуби уште еден меч кон плеј-офот

На Џејмс му требаа 12 поени да го изедначи учинокот на најславниот кошаркар на сите времиња, за 4-та позиција на вечната листа на НБА стрелците.

Кралот успеа да ги постигне тие 12, а потоа да додаде уште 19, но неговата екипа беше поразена од Денвер (99:115) во обидот да обезбеди …

преземено од basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА