Следете нѐ

ДОМАШНА КОШАРКА

Кошаркар на Гостивар загина во сообраќајката, уште еден меѓу повредените

Јовица Трпевски, член на вториот тим на КК Гостивар е еден од 14-те загинати во сообраќајната несреќа што се случи кај селото Ласкарци.

Заедно со него бил и соиграчот Никола Каранфиловски кој е повреден, но не се наоѓа во животна опасност.

Поради тоа гостиварскиот клуб побара да се одложи завршницата од Купот на Македонија во Гевгелија.

Македонската кошаркарска федерација очекува сугестија од Владата за да ја донесе конечната одлука.

Повеќе од ДОМАШНА КОШАРКА