Следете нѐ

ДОМАШНА КОШАРКА

КОЧОВ: Можевме и поубедливо да победиме

Единствениот македонски претставник во АБА 2 оствари победа и на претпоследниот натпревар на домашен терен во регионалното натпреварување.

До крајот на основниот дел остануваат уште дуелите со Сутјеска на гостински и со Спарс на домашен терен и тие ќе одлучат од која позиција МЗТ Скопје ќе …

фото: druga.aba-liga.com, MZT Skopje Aerodrom, Petr Stojanovski

преземено од basketball.mk

Повеќе од ДОМАШНА КОШАРКА