Следете нѐ

ДОМАШНА КОШАРКА

Докузовски задоволен од тоа што го виде

Тренерот на Работнички, Марин Докузовски беше на трибините и го следеше дерби натпреварот меѓу екипите на Гостивар и МЗТ Скопје.

Докузовски видно расположен, во друштво на својот син Марко ги скаутираа можните противници за претстојниот Куп на Македонија.

Согласно распоредот, доколку Работнички и МЗТ Скопје ги оправдаат фаворитските улоги, ќе се сретнат во полуфиналето на Купот.

Иако, гостите доминираа на теренот во текот на целиот натпревар, дуото Докузовски виде слабости во играта на “металците”.

Повеќе од ДОМАШНА КОШАРКА