Следете нѐ

ДОМАШНА КОШАРКА

(ФОТО) Бојан Трајковски дебитираше за Гостивар

Повратникот во македонското првенство, репрезентативецот Бојан Трајковски за прв пат го облече дресот на својот нов клуб, екипата на Гостивар.

Нашиот репрезентативец ќе биде огромно засилување за екипата предводена од Марјан Србиновски во пресрет на Купот на Македонија.

Во првиот дел од сезоната, Трајковски настапуваше во унгарското првенство, во екипата на АСЕ Пакс.

Повеќе од ДОМАШНА КОШАРКА