Следете нѐ

ДОМАШНА КОШАРКА

Во Гостивар потенцијален хаос, се чека и Перо

Дерби пресметката на 15-то коло во македонскиот кошаркарски шампионат, ќе се одигра од 17:30 часот во салата „Младост“, во градот што има најбројна кошаркарска публика во нашата земја.

Токму противникот што доаѓа во оваа рунда, вицепрвакот и освојувачот на Купот и последното засилување за домаќинот, Бојан Трајковски се двете причини …

преземено од basketball.mk

Повеќе од ДОМАШНА КОШАРКА