Следете нѐ

КОШАРКА

(ВИДЕО) Џејмс најдобар, но Рондо го реши победникот

Кралот постигна трипл-дабл на гостувањето кај Бостон, со 28 поени, 12 скока и 12 асистенции.

ЛА Лејкерс победија со 128:129, со кошот на плејмејкерот во последната секунда од натпреварот, што за него е невообичаена улога, со оглед на лошиот процент на реализација од поле во текот на неговата кариера.

Прочитајте повеќе …

преземено од basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА