Следете нѐ

КОШАРКА

(ВИДЕО) Рондо јаничарот

Се врати во родното кошаркарско место, да им пресуди на своите, плејмејкерот што никогаш немаше шут, но одеднаш стана егзекутор.

Ражон Рондо го постигна последниот кош на мечот меѓу Бостон и Лејкерс, во ТД Гарден, таму каде што почна да игра кошарка.

Прочитајте повеќе …

Преземено од basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА