Следете нѐ

КОШАРКА

(ВИДЕО) Далас загуби, проблеми за Дончиќ, а сонцата се креваат

Екипата на Маверикс беше поразена со 127:88 на гостувањето во Њујорк, против екипата на Бруклин. Ова беше седми пораз на последните 8 меча за франшизата од Далас.

Лука Дончиќ постигна 16 поени, но опаѓа неговата форма и комплетно формата на тимот, кој што изгледа прегоре во оваа фаза …

преземено од basketball.mk

Повеќе од КОШАРКА