Следете нѐ

АВТО-МОТО

Стефан Петерхансел победи на третата етапа на Дакар 2019

На поранешниот шампион му се посреќи третата делница во перуанските пустини, од Маркона до Арекипа, за тримф во конкуренција на автомобилите.

Завиер де Султре беше најбрз кај моторциклите, Гонзалес кај квадовите, ФАрес кај оф-роуд возилата, а Андреј Каргинов победи кај камионите по двете победи на Николев.

По три извозени етапи Николаев е прв во својата конкуренција, Лопез води во оф-роуд, Ал Атиа кај автомобилите, Кавиљасо кај квадовите, а Кинтаниља кај моторциклите.

Повеќе од АВТО-МОТО