Следете нѐ

АВТО-МОТО

Окупиран музејот на Ферари

Љубителите на Ф1 и на најславната екипа во овој спорт, го запоседнаа музејот на тимот по повод 50-тиот роденден на Михаел Шумахер, кој што беше прославен во просториите во Маранело.

Истакнат беше првиот црвен болид на Михаел Шумахер, Ферари Ф310 од 1996-та година.

Ферари ги истакна сликите со најславните моменти во црвената кариера на германскиот Ф1 пилот, кој што 2012-та се повлече од Ф1, а во декември 2013-та доживеа несреќа на скијање по која што се уште не е официјално обелоденето во каква состојба се наоѓа.

Повеќе од АВТО-МОТО