Следете нѐ

АВТО-МОТО

Христов шампион во класа 7 на рид

Во шампионатот на Македонија во автомобилизам на ридски патеки во класата 7, до 2000 кубни сантиметри, титулата ја освои Александар Христов од АКК Примо АВЈ.

Зад него, како второпласиран сезоната ја заврши Екрем Мемиши од АКК Автоклиника.

На третата позиција, сезоната ја заврши Ненислав Петковиќ од АКК Никола Карев.

Повеќе од АВТО-МОТО