Следете нѐ

АВТО-МОТО

Филип Џуклески шампион во класа 3

Во шампионатот на Македонија во автомобилизам на ридски патеки во класата 3, до 1600 кубни сантиметри, титулата ја освои Филип Џуклески од АКК Никола Карев.

Зад него, како второпласиран сезоната ја заврши Ванчо Мижовски од АК Перформанс.

На третата позиција, сезоната ја заврши Благоја Димитровски од АКК Автоклиника.

Повеќе од АВТО-МОТО