Следете нѐ

ФудбалПовеќе Фудбал

ТРАНСФЕР БОМБА: Нејмар се договори со Барселона

Нејмар веќе ги договорил условите за 5-годишен договор со Барселона, велат извори од Шпанија.

Реал Мадрид го комплетираше трансферот на Ферланд Менди

Екипата на Реал Мадрид постигна договор со Лион за трансфер на левиот бек Ферланд...

Солскјер го донесе првото засилување на “Олд Трафорд”, но фановите се разочарани

По очајната сезона во која не успејаа да освојат нуту еден трофеј, а дополнително...

Ниту Погба, ниту Ериксен…Зидан купува “анонимец” за засилување на средниот ред

Очајната сезона во која најтрофејниот европски тим Реал Мадрид, не успеа да освои ниту...

РакометПовеќе Ракомет

(ВИДЕО) Исланд се спаси од пораз против Грција

Ракометната репрезентација на Исланд се спаси од срамен пораз и едвај извлече реми против...

ОФИЦИЈАЛНО: Глеб Калараш си замина од Вардар!

Рускиот репрезентативец Глеб Калараш стави крај на сите дилеми, околу неговата иднина,откако рускиот специјалист...

Одличното второ полувреме ни донесе победа против Турција

Македонската ракометна репрезентација забележа тешка, но многу значајна победа со резултат 25:26, на гостувањето...

Шпанецот Давид Писонеро е нов тренер на Вардар!

Европскиот шампион РК Вардар посветено работи за обезбедување на квалитетен состав за следната натпреварувачка...

КошаркаПовеќе Кошарка

Здружението на кошаркарски играчи во Македонија ја осудува изјавата на тренерот Докузовски

Здружението на кошаркарски играчи во Македонија ја осудува изјавата на тренерот на КК Работнички,...

Докузовски: Овие играчи се резерви, не го заслужуваат дресот на Работнички!

Марин Докузовски не можеше да остане рамнодушен на тешкиот пораз што го доживеа неговата...

Голем удар за амбициите на Работнички – се повреди Бојан Крстевски

Кризата во таборот на актуелниот шампион Работнички може уште повеќе да се продлабочи по...

Убедлива победа на МЗТ, “центарци” се во криза

МЗТ Скопје Аеродром славеше против Работнички со 85:63, во вечното дерби во рамките на...

ТенисПовеќе Тенис

Надал е неприкосновен во Париз, 12-та титула на Ролан Гарос

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја одбрани титулата на Ролан Гарос и го совлада Доминик...

Ѓоковиќ немаше проблеми со рамото, туку со главата

Некогашниот олимписки шампион (1992) изјави дека проблемите на српскиот тенисер биле повеќе од психолошка,...

Повеќе никогаш нема да постои некој како Федерер

Некогашниот прв светски рекет, Чилеанецот Марсело Риос, смета дека е само прашање на времето...

Бекер откри како го научи Ѓоковиќ да го победува Надал

Германскиот специјалист го тренираше српскиот тенисер во период од 2014-та до 2016-та година, во...

Авто-мотоПовеќе Авто-мото

ТЕШКИ ВРЕМИЊА НА БАЛКАНОТ: Убиен претседателот на Црвена Звезда!

Претседателот на ракометниот клуб Црвена Звезда, Мирко Бутулија е брутално убиен во својата работна...

Петковиќ шампион во класа 7 на кружни патеки

Во шампионатот на Македонија во автомобилизам на кружни патеки во класата 7, над 2000...

Малинковски шампион во класа 4 на кружни патеки

Во шампионатот на Македонија во автомобилизам на кружни патеки во класата 4, до 2000...

Орхан шампион во класа 3 на кружни патеки

Во шампионатот на Македонија во автомобилизам на кружни патеки во класата 4, до 2000...

Останати новости

Повеќе објави